Tko smo, što smo, odakle smo?

28. svibnja 2013. - Udruga studenata doline Neretve predstavila je svoj kraj na manifestaciji Tko smo, što smo, odakle smo? održanoj u subotu, 25. svibnja na Trgu kralja Tomislava u Zagrebu.

Projekt je uz potporu studentskih zavičajnih udruga pokrenula Udruga studenata grada Novske kako bi studentima Zagrebačkog sveučilišta, ali i građanima grada Zagreba, različitim proizvodima, kulturom i običajima predstavili krajeve Lijepe Naše.

Manifestacija traje već tri godine, a studenti iz doline Neretve drugu godinu za redom ponosno predstavljaju svoju dolinu u glavnome gradu. Uz izložbu na kojoj je predstavljena neretvanska lađa, Štit kneza Domagoja, tiskani materijala o neretvanskim mjestima i Maraton lađa, posjetitelji su mogli probati sušene smokve i domaće rakije. Štand su obogatile slike neretvanske doline kao i neretvanske pletene torbe, suknene čarape i teluci…

Neretvanski studenti su posjetiteljima opisivali svoju malu, ali zlatnu dolinu. Ljubav, čežnju i ponos utkali su u štand preko kojega su dočarali ljepotu rodnoga zavičaja. Svojom kreativnošću i znanjem oduševili su Zagrepčane, ali i nekolicinu Neretvana koji su davnih godina napustili naš kraj i nastanili se u Zagrebu. Kako je svrha projekta, između ostaloga, potaknuti mlade da cijene običaje i krajeve iz kojih dolaze tako Udruga studenata doline Neretve nastoji te vrijednosti očuvati i u budućnosti.

 • tkosmo2013-1
 • tkosmo2013-10
 • tkosmo2013-11
 • tkosmo2013-2
 • tkosmo2013-3
 • tkosmo2013-4
 • tkosmo2013-5
 • tkosmo2013-6
 • tkosmo2013-7
 • tkosmo2013-8
 • tkosmo2013-9