Predstavljena knjiga Domagoj Vidovića Zažapska onomastika na Interliberu

 17.11.2014.

Jučer je (16. studenoga) na sajmu knjiga Interliber u Zagrebu neslužbeno predstavljena knjiga Domagoj Vidovića Zažapska onomastika u kojoj se tumače antroponimi (osobna imena, prezimena i nadimci) i toponimi (imena naselja, gora, voda i predjela) na području povijesnoga Zažablja koje se nekoć prostiralo u trima državama: Mletačkoj (današnja Općina Zažablje) i Dubrovačkoj Republici (zapadni dio Dubrovačkoga primorja) te Osmanskomu Carstvu (današnja Općina Neum).

U komorni ugođaj Interlibera Neretvani su po običaju unijeli dašak vedrine i podosta šušura, a nakon povika Srdela i knjiga - ajmo, ajmo, kupite štand se Instituta za hrvatski jezik i jezikoslovlje učas našao u okruženju. Dokaz je to da se i "teška znanost" uz umješne (neslužbene) predstavljače može približiti puku.


  • DSC09397
  • interliber1
  • interliber2