Poziv na predstavljanje i kušanje južnoameričkih i južnohrvatskih vina

05.03.2015.

zbornik tutavac          Hrvatsko slovo i Društvo Neretvana i prijatelja Neretve u Zagrebu pozivaju Vas u četvrtak, 5. ožujka 2015., 19 sati na predstavljanje zbornika Petar Tutavac Bilić: hrvatski publicist, književnik, jezikoslovac i prevoditelj, 9. zbornika radova s Neretvanskoga književnog, znanstvenog i kulturnog susreta. Petar Tutavac Bilić (1913. – 1985.) autor je jedinoga hrvatskog ikavskog pravopisa, vrstan prevoditelj i neumorni borac za hrvatsku samostalnost čiju je vrijednost još za njegova života prepoznala njegova prinudna domovina Argentina nagradivši ga visokim državnim odličjem, a kojemu se njegov zavičaj (Neretvanska krajina) i Hrvatska donekle odužuju ovim Zbornikom koji će predstaviti Mate Kovačević, Željka Lovrenčić, Milica Mihaljević, Domagoj Vidović i Stjepan Šešelj.