3. Noć Neretvana 2009


21.veljače 2009.-Udruga lađara Neretve je u vidu sedmeročlanog izaslanstva boravila u službenoj posjeti Zagrebu u okviru koje je prisustvovala na već tradicionalnoj svečanosti „Noć Neretvana“ koja se održavala u hotelu „West in“ u organizaciji Društva Neretvana i prijatelja Neretve u Zagrebu.

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07
  • 08
  • 09
  • 10

Na navedenoj Noći Neretvana je bilo oko 500 ljudi, uglavnom Neretvana, ali i osvjedočenih prijatelja Neretve, te onih koji to tek postaju. Visoki uzvanici kao što su Predsjednik Hrvatskog Sabora Luka Bebić, Državni tajnik Ministarstva kulture Jasen Mesić, Direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Vinko Mladineo, gradonačelnik Grada Zagreba Milan Bandić, trener Hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar, te mnogobrojni drugi visoki uzvanici, sudjelovali su na ovom, za Neretvane vrlo važnom događanju.

Kao poseban gost Udruge lađara na „Noći Neretvana“ je sudjelovao i Davor Kapustić, voditelj ekipe lađara „Vatrogasci Bjelovar“ te je tom prilikom dogovorena i bolja suradnja i rad na promociji Neretve na području Bjelovara.

Noć Neretvana je Udruga lađara iskoristila da promovira svoje planove za 2009. godinu, svima prisutnima podijeli promotivne materijale, upozna prisutne sa aktivnostima u tijeku te dogovara nove aktivnosti. Pojačana aktivnost Udruge i zalaganje uprave Udruge je potrebna osobito stoga što je prethodno razdoblje iznimno teško za sve subjekte koji su potpomagali Maraton lađa te je svaki doprinos Udruzi lađara Nereteve u provedbi njenih aktivnosti dobrodošao.

Na svečanosti je i objavljeno da je Ministarstvo kulture pokrenulo postupak za proglašenje neretvanske lađe zaštićenim kulturnim dobrom što će i samom Maratonu lađa i aktivnostima Udruge dati dodatni značaj.