6. Noć Neretvana 2012


11.2.2012.- U kristalnoj dvorani zagrebačkog hotela Westin održana je šesta po redu Noć Neretvana u organizaciji Društva Nerevana i prijatelja Neretve u Zagrebu. Ostalo je žaljenje što mnogi gosti zbog snježnog nevremena nisu mogli doći u Zagreb, posebno što prvi put na neretvanskoj noći nisu bili prisutni i predstavnici lađara. Ipak lađari su bili prisutni u našim mislima, a tijekom večeri su puštane na razglas pjesme o našem maratonu lađa, kao i na velikom video zidu u dvorani snimke sa prošlogodišnjih utrka lađa i lađarskih pothvata.

 • 01
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
 • 06
 • 07
 • 08
 • 09
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16

Ovom prilikom predstavljen je i 4. broj Hrvatskog Neretvanskog Zbornika. U njemu možete naći niz zanimljivosti o životu naših ljudi u Neretvi, između ostalog i tekstove o kominskim šijačima, o opuzenskim nadimcima, o neretvanskim hercegovcima, o slivanjskim prezimenima, o ekološkom stanju Neretve, o imenu grada Metkovića te Neretvanski vremeplov, koji nam objašnjava što se sve u Neretvi događalo od početaka pa do današnjih dana. Zaista mnogo razloga da ga se pročita. (Dragan Jurković)